KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029207
nr 1502 9207
Hans Pröls
(1888-1969), Tyskland
Oljemålning, Alplandskap med hus. Signerad. Olja på pannå, 27x27 cm, yttermått inklusive ram: 46x46 cm
Hans Pröls, tysk bildkonstnär född i München 1888, död 1969 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 november 2022
kl 20:38:56
12/11 17:42:02
Hans Pröls
Läs mer om Hans Pröls